Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie pierwszoklasistów

Dzień Edukacji Narodowej jak zawsze w naszej szkole był dniem ważnych i ciekawych wydarzeń. Pani dyrektor Beata Wiśniewska-Tomczak rozpoczęła miłymi słowami długo oczekiwaną uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Oryginalna prezentacja najmłodszych uczniów pozwoliła starszym kolegom z klas 2-4 oraz zebranym gościom docenić kreatywność, poczucie humoru i wielki potencjał klasy 1, a także umiejętności organizacyjne i wychowawcze p. B. Górki-Szczepanek i p. M. Wiśniewskiej. Po części artystycznej pierwszoklasiści oficjalnie wstąpili w szeregi uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 16 STO. Już jako uczniowie naszej szkoły otrzymali od przedstawicielki Zarządu nasze znaczki - zielone listki, zaś z rąk wychowawczyni dyplom pasowania i skład zasad uczniowskich. Publiczność z uśmiechem oklaskiwała również występ rodziców pierwszoklasistów, którzy także złożyli ślubowanie. Na zakończenie klasy 2-4 wręczyły własnoręcznie wykonane upominki świeżo upieczonym żaczkom.

Nie zabrakło słów uznania dla osób, które z rąk p. Beaty Merlewskiej-Budzik – członka ZG STO – otrzymały Srebrną Odznakę Społecznego Towarzystwa Oświatowego, nadawaną za szczególne zasługi na rzecz kół STO oraz przedszkoli, szkół i placówek przez nie prowadzonych. Zaszczytu dostąpili:

1. p. Dominika Depta-Marel – nauczycielka etyki i wstępu do filozofii w Zespole Szkół nr 16 STO w Warszawie
  2. p. Katarzyna Góral-Maliszewska – asystentka dyrektora Zespołu Szkół nr 16 STO w Warszawie
  3. p. Tomasz Wójcik – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 16 STO w Warszawie
  4. p. Marzenna Zapalska – prezes zarządu SKT nr 26 STO w Warszawie

P. dyrektor z radością powiadomiła zebranych, że p. Ewa Markiewicz i p. Agnieszka Nowińska-Samsel otrzymały jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych Nauczycielom - Medal Komisji Edukacji Narodowej, który zostanie uroczyście wręczony podczas najbliższej konferencji STO w Poznaniu. Przyznaje się go za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy!

Po południu na boisku można było świętować Dzień Edukacji Narodowej na wesoło - na przykład wziąć udział w pokazie wielkich baniek mydlanych.

SMP