Skąd się bierze Wena?

7 czerwca w kinie Atlantic odbył się uroczysty Finał X edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów.

Z okazji jubileuszu Festiwalu – na który składają się konkursy: recytatorski, literacki, plastyczny, muzyczny, taneczny, fotograficzny i nowych form teatralnych – Burmistrz dzielnicy Śródmieście, pan Piotr Kazimierczak, wręczył statuetki Super Weny dyrektorom 30 nagrodzonych placówek, które szczególnie aktywnie wspierają rozwój i twórczość artystyczną dzieci i młodzieży.

Jest mi bardzo miło poinformować, że nasza „Szesnastka” znalazła się w gronie szkół nagrodzonych. Jest to zasługa wybitnej pracy Pani Zofii Ireny Downarowicz, prowadzącej warsztaty plastyczne. Pod jej kierunkiem uczniowie poznają różne formy wyrazu plastycznego i świadomie tworzą sztukę, która zyskuje szerokie uznanie. Dlatego Super Wenę dedykujemy Pani Irenie – specjalistce od inspirowania i wywoływania weny u podopiecznych.

Beata Wiśniewska-Tomczak