Co się wydarzyło w karczmie „Rzym”, czyli w klasie czwartej?

Nie, nie, to wcale nie klasa 4! To uczestnicy wesołej zabawy w karczmie „Rzym”! ;)Są tam diabły i poczwórny pan Twardowski, a także cztery panie Twardowskie, czworo narratorów... Poznajecie?

Tak właśnie uczniowie z kl.4. przedstawili w czterech grupach tę samą treść ballady Adama Mickiewicza. A jednak oglądając grę każdej grupy, mieliśmy wrażenie, że to nieco inny fragment: pomysłowi uczniowie w każdym zespole inaczej zaaranżowali prowizoryczną scenę, przynieśli różne rekwizyty, przebrano się w każdej grupie nieco inaczej.

Wrażenie ogólne było bardzo dobre: każdy  włożył maksimum wysiłku, by wypaść jak najlepiej.

Każdego roku uczniowie klasy czwartej grają na języku polskim balladę, która wcale przecież gatunkowo nie jest tekstem scenicznym. A jednak udaje się teatralnie przedstawić historię sprytnego szlachcica, który oszukał Mefistofelesa.Tradycji szkolnej musiało się więc stać zadość;) 13 maja, mimo piątku, miło upłynął nam czas na graniu i klaskaniu. Dowód w postaci zdjęcia w załączeniu.

Dziękuję Wam, moi pomysłowi Uczniowie, za zaangażowanie i talent. Byliście świetni!

Anna Łącka