"Magiczna budowla" - wernisaż

W konkursie plastycznym „Magiczna budowla” zorganizowanym przez naszą szkołę udział wzięli uczniowie z 19 publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z Warszawy. W sumie nadesłano 219 prac!

Wernisaż, który odbył się 25 maja, był podsumowaniem zmagań z architekturą inspirowaną klasyką i nowoczesnością oraz materią malarską. Młodzi twórcy, posługując się kreską, plamą barwną oraz własną wyobraźnią, stworzyli bardzo różnorodne prace. Wizje architektury wyrażone malarsko miały charakter realistyczny, surrealistyczny a nawet abstrakcyjny. Każda z prac była odrębnym światem i ujawniała osobliwy, tajemniczy, a czasem konstrukcyjny charakter architektury. Ale najważniejsze jest to, że wywoływała emocje i dyskusję na temat sztuki i estetyki.

Prace nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć na wystawie w pracowni plastycznej. Zapraszamy!

Zofia Irena Downarowicz

Magdalena Cegłowska-Lewińska