Gala VI Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

„Niektórzy lubią poezję…” W. Szymborska

W piątek, 15 kwietnia, jak co roku miała miejsce w naszej szkole uroczysta gala, czyli rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom VI Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

Cieszymy się, że przybywa uczniów zainteresowanych poezją. W tym roku w Konkursie brało udział 29 uczestników! Nagrodziliśmy 6, wyróżniliśmy 15. Uczniowie ci otrzymali piękne nagrody: puzzle artystyczne, roczne karnety do zoo, parasolki. Wszyscy dostali książki, zasponsorowane przez dwa wydawnictwa: „Muchomor” i „Dwie Siostry”. W ufundowaniu nagród pomogło nam także czworo rodziców  i  ZG STO.

Dbamy o to, by kontakt z poezją był czymś wyjątkowym, odświętnym. Dlatego nasze gale mają charakter uroczysty. Uświetniła je obecność zaproszonych rodziców i udział całej SP. Z radością wysłuchaliśmy recytacji nagrodzonych i wyróżnionych uczniów z klas 1-6. Wiersze były wzruszające i śmieszne, poważne i wesołe. Recytatorzy coraz dojrzalej wczuwają się w emocje zawarte w utworach, co widać w przekazywaniu ich treści.

Atmosfera była – jak zawsze – miła. Galę zakończyło wspólne zdjęcie! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Organizatorki:

Anna Łącka           Aleksandra Ciejek         Beata Wiśniewska-Tomczak

naucz. j. pol.         rodzic, aktorka             dyrektor szkoły