Bezpieczne wędrówki zimą

Tuż przed feriami klasę 1 odwiedziły dwie panie z Fundacji PZU. Jedną z nich była mama Jasia, która zaproponowała to spotkanie. W ramach zajęć „Bezpieczne wędrówki zimą” dzieci wzięły udział w ciekawej grze dydaktycznej. W jej kolejnych etapach pierwszoklasiści poznawali i utrwalali zasady, które są niezbędne do miłego, a przede wszystkim – bezpiecznego spędzania zimy. Jazda na nartach, sankach czy łyżwach może dostarczyć wiele pozytywnych emocji pod warunkiem, że będziemy korzystać z tych atrakcji w mądry,  przemyślany sposób. Dzieci proponowały, jak zachowywać się w czasie zimowych zabaw na dworze, wskazywały na zagrożenia i konsekwencje wynikające z beztroski. Na zakończenie uczestnicy spotkania policzyli zdobyte w grze punkty i podsumowali zdobyte wiadomości. Otrzymane w nagrodę odblaski zostały przez niektórych szybko przeczepione do tornistrów.

SMP