Pierwszoklasiści kodują

11 grudnia 2015 r. klasa 1 wzięła udział w Godzinie Kodowania organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Zajęcia dla klasy poprowadziła z własnej inicjatywy Mama Tadzia, jednego z pierwszoklasistów. Najpierw zapoznała dzieci z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi kodowania, takimi jak algorytm czy programowanie. Następnie pierwszoklasiści wykonali kilka ćwiczeń próbnych na kartkach, aby już po chwili spróbować swoich sił, korzystając z komputerów. Wiemy już, że jedna godzina na kodowanie to zdecydowanie za mało – nikt nie chciał opuścić pracowni komputerowej! Uczniowie świetnie odnaleźli się w temacie kodowania dla początkujących; kto wie, może w przyszłości objawią się wśród nas jakieś talenty w tej dziedzinie?

Z serdecznymi podziękowaniami dla Mamy Tadzia,

klasa 1 z wychowawczynią