Góra Grosza 2015

„Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać” [źródło: www.towarzystwonaszdom.pl]

Góra Grosza to jedna z wielu akcji charytatywnych, w których nasza szkoła od lat bierze udział.  Na przełomie listopada i grudnia pierwszoklasiści poinformowali pozostałe klasy o celu akcji i zachęcili do włączenia się do niej. Z zaangażowaniem przypominali o zbiórce grosików i cieszyli się, kiedy kolejne pojemniki z monetami zapełniały się. Nieocenioną pomoc uzyskaliśmy od klasy 4, która na lekcjach matematyki pod opieką p. Anny B. przeliczyła zebraną kwotę. Nasza tegoroczna Góra Grosza to nieco ponad 281 zł. Pieniądze zostaną przekazane Fundacji Nasz Dom i wspomogą rodzinne domy dziecka oraz rodziny zastępcze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli powiększyć Górę Grosza!

Zdjęcia - wkrótce

Sylwia Mroczek-Poniatowska z pierwszoklasistami