XXI Konferencja STO

Tematyka XXI Konferencji STO była skoncentrowana na temacie budowania strategii organizacji - wykład inauguracyjny i świetne warsztaty prowadził p. Andrzej Kuśmierz m. in. wykładowca w katedrze Strategii Akademii im. Leona Koźmińskiego. Pracowaliśmy w grupach nad strategią rozwiązania konkretnego problemu metodą Design Thinking - ta samą, którą niespełna dwa tygodnie wcześniej nasi uczniowie poznali na zajęciach warsztatowych przygotowanych przez jednego z naszych Rodziców. W czasie kilku godzin warsztatów przeszliśmy przez etap zrozumienia potrzeb, zdefiniowania problemu, generowania pomysłów, wizualnego ich zaprezentownia oraz testowania rozwiązań.
W czasie drugiego dnia p. prezes Anna Okońska-Walkowicz zapoznała nas z aktualną (bardzo dobrą) kondycją stowarzyszenia oraz przedyskutowaliśmy kilka tematów związanych z aktualną sytuacją w oświacie.
Mieliśmy też chwilę czasu na zwiedzanie - obejrzeliśmy uroczy zameczek w Bobolicach, zbudowany w XIV wieku, pięknie odrestaurowany. Jak zawsze konferencja była również okazją do inspirujących rozmów z dyrektorami innych szkół i wymiany doświadczeń. XXI Konferencja programowa STO za nami. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia są na stronie www.sto.org.pl.

Dyrektor szkoły,

Beata Wiśniewska-Tomczak