Tydzień wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chętnie pomagają potrzebującym.

W naszej szkole obchodzimy TYDZIEŃ WOLONTARIUSZA,
który będzie trwał od 30 listopada do 4 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcjach dobroczynnych:

2 grudnia zapraszamy na Kiermasz Aniołkowy (ceny aniołków od 1 do 5 zł).
Dochód z kiermaszu przekażemy Warszawskiemu Hospicjum dla Dzieci.

4, 5 i 6 grudnia weźmiemy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności.
Zebrane artykuły spożywcze trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy.

Od 30 listopada do 4 grudnia przyłączymy się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, którą w naszej szkole przeprowadza klasa 1. Pieniądze zostaną przekazane Fundacji Nasz Dom, a fundusze wspomogą rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze.

Od 30 listopada do 4 grudnia będziemy zbierali karmę i smycze dla zwierząt ze Schroniska Siestrzeń. Akcję zainicjowała Ania R. z klasy III G.

2 grudnia będziemy przygotowywali się do zorganizowania paczek świątecznych dla Dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku.
Paczki przekażemy Pani Janinie Stencel, nauczycielce z Ośrodka, 15 grudnia.

Zachęcamy wszystkich Małych i Dużych do wspólnego tworzenia w świetlicy Serca Dobrej Woli.

Zapraszamy!!!

Małgorzata Wiśniewska