Bijemy rekord w resuscytacji

16 października 2015 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 16 STO włączyli się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w resuscytacji zainicjowaną przez WOŚP. Organizatorami wydarzenia w naszej szkole byli p. Beata G-Sz. i p. Tomasz W. W ciągu pół godziny przy trzech fantomach zmieniło się aż 168 osób - poczynając od nauczycieli, przez gimnazjalistów aż po klasę 1 SP.

SMP

Ustanowiliśmy nowy rekord!!!

„W piątek 16 października 2015 r., podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - pobiliśmy dotychczasowy rekord (83 111 osób) w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowej przez jak największą liczbę osób !!!

W akcji organizowanej przez Fundację WOŚP w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” wzięło udział dokładnie 92 049 uczestników!

Wszyscy oni nie tylko prowadzili resuscytację, ale także przy okazji pokazywali i uczyli innych, jak tę ważną czynność prawidłowo wykonać”.

Uczestnikom szkolnej akcji dziękujemy za wyjątkową atmosferę i ogromne zaangażowanie.

Pokazaliśmy, że potrafimy ratować.

BG-Sz

TW

Informacje na stronie WOŚP http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/aktualnosci/pobilismy_rekord