Pasowanie pierwszoklasistów

14 października 2015 r., w Dniu Edukacji Narodowej, pierwszoklasiści wstąpili oficjalnie do grona naszych uczniów. Zaproszeni goście wysłuchali piosenek (również w języku angielskim) w wykonaniu klasy 1, a następnie obejrzeli prezentację zdjęć, podczas której dzieci krótko o sobie opowiedziały. Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów przez panią Dyrektor, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz przypinki – zielonego listka, symbolu naszej szkoły.

Następnie Pola i Matylda A. z kl. 4 odczytały piękny tekst wyrażający radość z powiększenia się szkolnej rodziny o nowych uczniów

Dziewczęta i chłopcy z klas 2, 3 i 4 wręczyli swoim młodszym  kolegom własnoręcznie przygotowane upominki – zakładki, bransoletki i pyszne babeczki.

Tego dnia w szczególny sposób została również uhonorowana p. Małgorzata W., o czym więcej już wkrótce.

wych. kl. 1

Sylwia Mroczek-Poniatowska