Kurs pierwszej pomocy

21 września 2015 r. w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy III stopnia. Nauczyciele i rodzice, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniu, wraz z paniami dyrektor mogli ćwiczyć wykonywanie resuscytacji na fantomach i przypomnieć sobie zastosowanie defibrylatora. Najważniejszym elementem szkolenia była praca w grupach - udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym, w role których wcielili się ratownicy. Wszelkie wątpliwości można było konsultować z profesjonalistami, aby w sytuacji wymagającej natychmiastowego działania można było podjąć słuszne decyzje.

WAŻNE:

• sprawdźmy, gdzie w naszym samochodzie znajduje się trójkąt ostrzegawczy i przypomnijmy sobie, jak go złożyć
  • w samochodzie kamizelki odblaskowe woźmy w miejscu łatwo dostępnym, najlepiej w schowku na drzwiach
  • uzupełnijmy samochodowe apteczki kilkoma parami jednorazowych rękawiczek; rękawiczki takie nośmy także przy sobie (torebka, plecak, neseser)
  • NIE BÓJMY SIĘ POMAGAĆ (zachęcamy do udziału w odpowiednich szkoleniach)

SMP