Spotkanie autorskie z p. Wojciechem Widłakiem

20 maja 2015 r. klasy 1-4 miały okazję wziąć udział w spotkaniu z p. Wojciechem Widłakiem. Spotkanie z autorem przygód Pana Kuleczki a także Wesołego Ryjka zorganizowała pani Anna H., nasza bibliotekarka.

Poniżej - relacje drugoklasistów.

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził pan Wojciech Widłak, który jest autorem wielu książek dla dzieci. Pan Wojciech opowiadał, skąd bierze pomysły na swoje książki. Pomysł najbardziej znanej postaci podsunęła mu pani Ela – ilustratorka, która narysowała Pana Kuleczkę w meloniku i muszce. Dużą radość sprawił nam pan Wojciech, czytając fragment książki pt. „Pan Kuleczka”. Spotkanie bardzo nam się podobało.

Barbara, klasa 2

Po spotkaniu z p. Widłakiem miałam miłe wrażenia.  Pan Widłak potrafił rozśmieszyć i rozbawić. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o Panu Kuleczce.

Helena, klasa 2

Spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem bardzo mi się podobało. Autor opowiadał, jak poznał Pana Kuleczkę. Potem przeczytał nam fragment swojej książki o tym bohaterze. Potem pan Wojciech Widłak urządził nam ciekawą zabawę. Poprosił, aby trzy osoby zagrały role z tego fragmentu, który przeczytał. Na koniec rozdawał autografy.

Mikołaj, klasa 2

Po spotkaniu z panem Widłakiem miałam miłe wrażenia. Podobało mi się, że my również aktywnie uczestniczyliśmy w tym spotkaniu. Wydawaliśmy różne dźwięki, graliśmy pacynkami podczas czytania „Pana Kuleczki”.

Zuzanna, klasa 2

Spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem podobał mi się dlatego, że pan Wojciech Widłak jest bardzo miły i umie rozmawiać z dziećmi. Podobało mi się też to, że pan Wojciech Widłak czytał nam jedno z opowiadań o Panu Kuleczce pod tytułem „Wszystko” i fragment książki „Dwa serca anioła”. W opowiadaniu o Panu Kuleczce byłam kaczką Katastrofą. Bardzo mi się podobało.

Matylda, klasa 2