Festiwal Naukowy "Światło"

30 kwietnia 2015 r. świętowaliśmy z klasami 4-6 Międzynarodowy Rok Światła. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy pt. „Światło”. W czasie festiwalu uczniowie podzieleni na małe grupy wykonali doświadczenia zaproponowane przez szkolny Klub Młodego Odkrywcy „Atomówki i Robale” oraz opiekunkę Klubu. Poza tym obejrzeli prezentację p. Elizy o zachowaniu roślin pod wpływem światła oraz budowie oczu i sposobach widzenia przez zwierzęta. Emocje towarzyszące uczestnikom można będzie wkrótce zobaczyć na zdjęciach.

AB

Z okazji Międzynarodowego Roku Światła 30 kwietnia w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy pt. „Światło”. Wzięli w nim udział uczniowie z kl. 4-6.

Wydarzenie to rozpoczęliśmy od pokazu, w którym wykonaliśmy „lampę - lawę”. Następnie uczniowie w grupach wykonywali zaplanowane doświadczenia według otrzymanych instrukcji. Obserwowaliśmy fotosyntezę zachodzącą w moczarce kanadyjskiej i znikanie butelki. Niektórym grupom udało się uzyskać tęczę na kartce. Wykonaliśmy też doświadczenia z odbiciem i załamaniem światła oraz wzięliśmy udział w prezentacji p. Elizy, naszej pani od przyrody.

Uważamy festiwal za bardzo udany.

Maja, Iwo, Maciek (grupa KMO z kl. 6)