Wyjazd kl. 6 do Krakowa

Uczniowie klasy 6 wyjechali na 2-dniową wycieczkę do Krakowa, w czasie której zwiedzali Stare Miasto. Wzięli też udział w Pikniku Szkolnym „Niezwykłe ciecze” w gimnazjum, w którym działa Klub Młodego Odkrywcy „Nucleus” zaprzyjaźniony z naszym KMO „Atomówki i Robale”.

AB

27 kwietnia pojechaliśmy pendolino J do Krakowa.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy miasto. Widzieliśmy Sukiennice, Rynek, muzeum w podziemiach Rynku Głównego oraz kościoły: Mariacki, św. Piotra i Pawła, Franciszkanów i św. Wojciecha. Byliśmy na Wzgórzu Wawelskim i niektórzy z nas mieli okazję zobaczyć smoka ziejącego ogniem.

Drugiego dnia udaliśmy się na Piknik Naukowy „Niezwykłe ciecze” w Gimnazjum nr 24. Wykonaliśmy wiele ciekawych doświadczeń, a sami prowadziliśmy stanowisko, na którym prezentowaliśmy doświadczenia z: monetą i kubkiem z wodą, znikającą butelką oraz tęczową koszulką. Wszystkie dotyczyły własności światła.

Bardzo nam się tam podobało. Zdobyliśmy dużo informacji na temat niezwykłych cieczy oraz Krakowa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku weźmiemy udział w podobnym pikniku J

Zosia, Franek, Zuzia (grupa KMO z kl. 6)