Bal karnawałowy kl. 1-3

12 lutego 2015 r. klasy 1-3 wraz z wychowawczyniami bawiły się wspólnie podczas balu karnawałowego. Dzieci przygotowywały wcześniej elementy dekoracji, a stworzeniem wyjątkowej scenerii spotkania zajęli się p. Monika i rodzice Radka z kl. 1. Matylda z kl. 2 z zapałem dmuchała balony, i to bez pompki! Ponieważ tematem przewodnim był LAS, w czasie zabawy uczniom towarzyszyły leśne zwierzęta i postacie z baśni – Baba Jaga z Jasiem i Małgosią, Czerwony Kapturek i dzielny leśniczy. Nie zabrakło takich przebojów jak „My jesteśmy krasnoludki”, „Jesteśmy jagódki” czy „Jadą, jadą misie”. Szalone tańce odbywały się również przy innych utworach, a uczestnicy zabawy wykazali się znajomością słów nie tylko polskich, ale i zagranicznych piosenek. Dużo radości sprawiły tańce parami na gazetach oraz tańce z balonami. Głównym punktem balu była prezentacja pięknych, pomysłowych, kolorowych karnawałowych strojów. Tłusty czwartek zobowiązywał – podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców królowały pączki, nie zabrakło też własnoręcznie upieczonych ciasteczek, a zdrową żywność prezentowały winogrona i soki. Mama Radka uwieczniała aparatem popisy tancerzy, a tata Zuzi przygotował profesjonalną sesję fotograficzną dla przebierańców. Nad całością czuwały leśne krasnoludki – p. Ania i p. Beata, a o stronę muzyczną zadbała p. Sylwia.

SMP