Święto STO

RENOWACJA SZKOŁY

30 listopada 1987 roku rozpoczęło się formalne działanie Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Z tej inicjatywy do dzisiaj powstało ponad 150 szkół, w których uczy się niemal 13 tysięcy uczniów, pokazując, że marzeniami i wytrwałą pracą można kształtować świat.

30 listopada to święto nas wszystkich - święto STO. W tych trzech literach kryje się mnóstwo ludzi - dzieci, rodzice, nauczyciele, przyjaciele. A wraz z nimi kryją się tam marzenia, potrzeby, pragnienia. Każdy z nas ma swoją wizję miejsca idealnego i pracuje co dzień, by te projekcje spełnić. Połączmy nasze działania i razem stwórzmy szkołę z bajki. Zapraszamy do renowacji!

Magdalena Cegłowska–Lewińska
Anna Grzywacz

Zgodnie z zapowiedzią 1 grudnia w szkole obchodziliśmy święto STO. Wszyscy gimnazjaliści uczestniczyli w krótkim spotkaniu na temat początków działalności STO, a w kl. 1-6 wychowawcy i nauczycieli wyjaśnili, czym jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe i jaki ma wpływ na edukację dzieci i młodzieży. W korytarzu przy sekretariacie ustawione zostały sztalugi ze zdjęciami budynku naszej szkoły, obok pojawiły się oryginalne naklejki. Każdy mógł wykorzystać trzy z nich i nalepić w wybranych przez siebie miejscach przedstawionych na zdjęciach. Naklejki pojawiły się wszędzie! W ten sposób stworzyliśmy baśniowy wizerunek naszej szkoły.