Święto Niepodległości

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Dla nas również! Zgodnie z naszą szkolną tradycją przygotowaniem obchodów tego święta zajęła się klasa 6 pod opieką wychowawcy (tym razem był to p. Marcin W.). Klasy 1-5 mogły obejrzeć prezentację o odzyskaniu niepodległości przez Polskę, zadać pytania dotyczące tego trudnego, ale bardzo ważnego tematu, a także wziąć udział w grach i wykonać ciekawe zadania związane z naszą historią. Każdy kończył zdanie o tym, czym jest dla niego Polska, niepodległość. Humorystycznym akcentem było doczepienie wąsów lub szabli Marszałkowi. Swoje tajemnice odkrywały przed nami stopnie w Wojsku Polskim, poznawaliśmy też mundury z okresu I wojny światowej, jak również historię naszego godła. Każda klasa także we własnym zakresie podejmowała działania o charakterze patriotycznym. Nie zabrakło też miejsca na słodkie skojarzenia z wolnością – białe i czerwone ciasteczka przygotowywane w świetlicy. Główni organizatorzy szkolnych obchodów Święta Niepodległości - szóstoklasiści - zostali obdarowani rogalami marcińskimi.

Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni!

SMP