96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

obchody w szkole podstawowej - piątek, 7 listopada 2014

Szanowni Państwo,

w bieżącym roku szkolnym Święto Niepodległości dla uczniów szkoły podstawowej organizuje klasa 6. Świętujemy w najbliższy piątek,7 listopada, w godz. 9.00 - 13.30.

Klasa 6 spotka się z każdą z klas osobno. Każde spotkanie będzie podzielone na 3 części. W pierwszej, która będzie się odbywała w Puchatku, Maja i Zofia tudzież Wika, Kalina, Marta i Magda zaprezentują uczniom historię utraty niepodległości i długi proces jej odzyskiwania. Po kilkunastu minutach uczniowie przejdą do sali klasy 6 i 4, by tam w grupach 3-4-osobowych wziąć udział w drugiej części poświęconej głównie bohaterom, symbolom i militariom Niepodległej. Będą to:

A) Godła naszej ojczyzny (Iwo i Maciej)

B) Symbole Niepodległej w grze Znaj Znak (Maria i Zuzanna)

C) Stopnie w Wojsku Polskim (Wojciech i Mikołaj)

D) Mundury z okresu I wojny światowej (Kacper i Antoni)

E) "Wąsy Marszałka" (Maria i Zuzanna)

Na koniec, zatem w części trzeciej, poprosimy uczniów o dokończenie jednego ze zdań i zapisanie go na odwrocie patriotycznej karty pocztowej:

● "Niepodległość..."

● "Polska..."

● "Jako Polak jestem dumny..."

Klasy zapraszamy w następującej kolejności:

godz. 2 - klasa 2

godz. 3 - klasa 1

godz. 4 - klasa 4

godz. 5 - klasa 5

godz. 6 - klasa 3

Wszystkie kartki pocztowe wywiesimy w świetlicy. Będą podsumowaniem naszej całodziennej pracy i przyczynkiem do refleksji co my, uczniowie, myślimy i czujemy na temat niepodległości i rozumienia patriotyzmu.