Bazyliszku, strzeż się!

15 października 2014 r. klasa 1 (tylko lekko trzęsąc kolanami) wybrała się na spotkanie z Bazyliszkiem. Już od rana czekał w Zamku Królewskim…

W klimat warszawskiej legendy dzieci zostały wprowadzone przez panią przewodniczkę, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała historię sprytnego chłopaka i jego pomysłu na rozprawienie się ze stworem. Aby pierwszoklasiści czuli się bezpiecznie, wykonali lusterka i tak uzbrojeni śmiało ruszyli na poszukiwania Bazyliszka, który czaił się gdzieś w zamku. Kiedy odnaleźli bohatera opowieści, okazało się, że wbrew obawom był bardzo pozytywnie nastawiony do przybyłych gości. Chętnie odpowiadał na ich pytania (głosem pani przewodniczki) i zapewnił, że zamkowe skarby są całkowicie bezpieczne pod jego, Bazyliszkową pieczą.

Pamiątką po spotkaniu z Bazyliszkiem są uniwersalne lusterka oraz chęć osobistego zwiedzenia ul. Krzywe Koło na warszawskiej Starówce.

SMP