Kl. 6 rzeźbiąc laserem na Politechnice

                 

 

22 września w ramach XVIII Festiwalu Nauki klasa 6 wyszła z p. Marcinem i p. Anią B. na Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej na lekcję pt. „Rzeźbienie rzeczywistości laserem”.

 

Lekcja odbywała się w dużej sali, w której zobaczyliśmy różne przyrządy miernicze, a potem dowiedzieliśmy się o ich zastosowaniach. Pan, który prowadził zajęcia, opisywał wszystko bardzo dokładnie i w bardzo ciekawy sposób. Poznaliśmy dwa sposoby pomiaru odległości stosowane w geodezji. W jednym wykorzystuje się sprzęt obsługiwany ręcznie, drugi jest w pełni zautomatyzowany i polega na wykorzystaniu lasera. Prowadzący pokazał oba sposoby i pozwolił nam spróbować.

Wykorzystując laser, zmierzyliśmy długość ławki. Każdy z nas mógł dokonać pomiaru różnych odległości przy użyciu ręcznego lasera. Potem za pomocą specjalnego lasera dokonaliśmy pomiaru wzrostu naszego wychowawcy.

Na koniec prowadzący zajęcia robił nam trójwymiarowe skany. Musieliśmy przez dwie minuty stać jak posągi i nie ruszać się, by zdjęcia wyszły wyraźnie. Było to trudne, ponieważ cała klasa robiła głupie miny. Mimo to była to dla nas świetna zabawa, zwłaszcza że niektóre dziewczyny ustawiały się jak modelki.

 

Niestety lekcja dobiegła końca i musieliśmy wracać. Na pamiątkę prowadzący podarował nam specjalne gadżety do czyszczenia ekranów smartfonów.

Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że w przyszłym roku też pójdziemy na Festiwal Nauki. To było dla nas wielkie i ciekawe doświadczenie.

 

Zosia i Maja z kl. 6


Galeria | Archiwum