Mistrzostwa w pływaniu

12 czerwca 2014 r. na pływalni Foka uczniowie z kl. 1-6 mogli spróbować swoich sił podczas mistrzostw w pływaniu. Niezależnie od wieku - dziewczęta i chłopcy dawali z siebie wszystko. Ciekawe, że im starsza klasa, tym lepsze wyniki uzyskiwały przedstawicielki płci pięknej. To pokazuje, że sport jest dla wszystkich! Na podkreślenie zasługuje fakt, że w zawodach wzięli udział nawet ci uczniowie, którzy nie uczęszczają regularnie na zajęcia na pływalni. Następnego dnia, w czasie dekorowania najlepszych zawodników już w szkole mieliśmy okazję być świadkami wyjątkowej sytuacji - bardzo sportowe rodzeństwo, Staś z kl. 2 i Wika z kl. 5 zdobyli aż po dwa złote medale! Natomiast każdy z pierwszoklasistów startujący w mistrzostwach, niezależnie od zdobytego miejsca, został odznaczony złotym medalem - za udział, chęci i sportowe zacięcie. Doceniamy młodych sportsmenów!

SMP

W ostatni czwartek, podczas ostatnich w tym roku szkolnym zajęć pływania odbyły się VII Mistrzostwa SSP nr 16 STO w pływaniu. Tradycyjnie w ten sposób podsumowaliśmy pracę w tym roku. Dzieci z roczników 2007 i 2006 rywalizowały w konkurencji 25 m stylem dowolnym, roczniki 2005 i 2004 płynęły 25 m kraulem na piersiach i 25 m grzbietem. Dla starszych dzieci z roczników 2003-2001 przygotowaliśmy 50 m kraulem na piersiach i 50 m grzbietem. Następnego dnia w szkole odbyła się dekoracja medalistów. Wszystkie wyniki - w załączniku.

TW