Buum! Arduino i gra w klasy

9 czerwca klasy 1-3 wzięły udział w realizacji projektu BUUM! przygotowanego przez Stowarzyszenie z Siedzibą w Warszawie. Celem projektu jest przeniesienie dawnych zabaw podwórkowych na dzisiejsze podwórka z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nowoczesne systemy Arduino mają swój początek we Włoszech. Dzięki Arduino można stworzyć ogólnodostępne, tanie i łatwe w obsłudze narzędzia. Uczniowie najpierw programowali częstotliwość świecenia się diody. Następnie bawili się w gry swoich dziadków, ale w zmienionym, nowoczesnym wydaniu. Zdobywając punkty przy kapslach można było sprawić, że pękał balon. Zwycięstwo w cymbergaju powodowało, że w zbiorniku przelewała się woda. Przy grze w klasy zamiast rzucać kamyk na kolejne pola, należało odnaleźć wirtualne pytania na swojej ścieżce. W każdej z tych gier można było sprawdzić praktyczne zastosowanie Arduino - właśnie ten system pompował balon, uruchamiał pompę tłoczącą wodę i uaktywniał głośnik z pytaniami. Uczniowie byli zachwyceni!

SMP