Wolni i radośni

Nasz szkolny piknik upamiętniający 25-lecie przemian demokratycznych w Polsce odbył się 7 czerwca 214 r.  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jak zawsze zaangażowanie organizatorów osiągnęło najwyższy stan gotowości. Nauczyciele i Rodzice przygotowali moc atrakcji, a i duża część uczniów przyczyniła się do sukcesu imprezy. Bogactwo pomysłów (aż trudno wymienić wszystkie) zaowocowało wieloma stanowiskami, przy których każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat ważnych dla naszego kraju wydarzeń, wykonać na pamiątkę 25-lecia wolnych wyborów biało-czerwone ozdoby lub elementy stroju, zagrać w grę lub rozwiązać krzyżówkę. Na scenie można było podziwiać występy dzieci oraz Rodziców, a przy okrągłym stole… poczęstować się smakołykami. W demokratycznym głosowaniu na najlepszy utwór „zaangażowany” wygrały „Mury” Jacka Kaczmarskiego. W samo południe wszyscy goście wznieśli wolnościowy toast poprzedzony krótkimi przemowami p. Marii Prosińskiej-Jackl, p. Prezes Marzenny Zapalskiej i p. Dyrektor Beaty Wiśniewskiej-Tomczak.

Zgodnie z tematem przewodnim pikniku – „Święto Wolności – Świętem Radości” – czuliśmy się wolni i radośni. To, co dla jednych (najmłodszych) było przyczynkiem do śmiechu, zabawy i spotkania się w gronie kolegów, dla innych (starszych) było sentymentalną podróżą do czasów, które ukształtowały losy naszego państwa i nasze.

Piknik w obiektywie...!

PS Zachęcamy do podzielenia się wrażeniami z pikniku, a może i wspomnieniami sprzed 25 lat…

SMP