Zielona szkoła kl. 4

W dniach 2-4 czerwca 2014 klasa czwarta wyjechała w poszukiwaniu średniowiecznej przygody w zamkach krzyżackich.  Był więc Toruń, Malbork, Golub Dobrzyń, Gniew, Działdowo oraz zajęcia rycerskie w Grodzie Foluszek. I nie było to absolutnie tradycyjne zwiedzanie. Był np. interaktywny spektakl z duchami na zamku w Gniewie, w którym dzieci przeniosły się do świata duchów, tych przyjaznych i tych złych, do świata walących się murów, płonących stropów (na policzkach w czasie spektaklu czuć było gorąco prawdziwych płomieni!!! - wrażenie niesamowite!). Był nawet bezgłowy rycerz!

A w Grodzie stały przed uczniami typowo rycerskie zadania i nauka dawnych rzemiosł. Z kolei w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie multimedialne ekrany dotykowe, makiety zamków krzyżackich i animacje bitew pozwoliły w inny sposób spojrzeć na dzieje Państwa Krzyżackiego.

Nie mogło też zabraknąć czasu na takie zwykłe zabawy we własnym gronie. Resztę dopowiedzą zdjęcia.

EM