W Teatrze Capitol

25 maja 2014 r. licznie zebrana publiczność w Teatrze Capitol miała niepowtarzalną okazję obejrzeć trzy wspaniałe przedstawienia w reżyserii p. Aleksandry Ciejek w wykonaniu naszych uczniów:

Ile wzruszeń!

Wcześniej pojawiły się w szkole piękne plakaty (dziękujemy p. D. Dworzyńskiej!) i już zapowiadały ucztę duchową.

A w gorące, niedzielne  przedpołudnie, 25 maja, poddaliśmy się magii  naszego szkolnego teatru, który – dzięki uprzejmości i życzliwości p. Anny Gornostaj – miał zaszczyt pokazać się na najprawdziwszej scenie  teatru „Capitol”. Przybyli licznie rodzice naszych aktorów, przedstawiciele Zarządu STO, dyrekcja szkoły, nauczyciele.

Przedstawienia dowcipnie zapowiadali: p. M. Prokop i p. R. Ziemkiewicz.

Obejrzeliśmy trzy sztuki: dwie napisane specjalnie przez p. Aleksandrę Ciejek – reżyserkę przedstawień, autorkę pomysłów, prowadzącą od lat w naszej szkole koło teatralne. Jej  sztuka „W końcu są wakacje” uczy, że nie należy uzależniać się od komputera, gdyż relacje z prawdziwymi osobami są nie do zastąpienia. Pokazali nam to uroczy najmłodsi aktorzy.

Uczniowie z klas 4-5 zagrali w „Wakacjach w  Hogwarcie". Tekst tej sztuki także napisała p. A. Ciejek. Znani z różnych utworów i filmów bohaterowie udowadniali, iż warto mieć marzenia, bo choć magia nie istnieje, właśnie marzenia mają czarodziejską moc. Brawa dla aktorów, którzy rozśmieszali, wzruszali i budzili szczery podziw widowni!

Trzecie  przedstawienie to  skrócona wersja znanej sztuki W. Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda”. Ach, ile wzruszeń dostarczyła gra szóstoklasistów! Ani jednego fałszywego ruchu, spojrzenia, perfekcyjna gra młodych aktorów, którzy nie grali, a byli odtwarzanymi postaciami. Opłaciły się żmudne próby prowadzone od roku.

Gratulacje dla Oli B. (świetna Małgorzata!), Milenki Ś. (anemiczna Iwona), Michała K.
(król Ignacy), Kuby P.- B., Kai H., Oli S.,Julki G., Magdy K. Każde z Was uniosło rolę na miarę profesjonalisty i szczerze wzruszyło publiczność.

Pięknie jest zobaczyć Wasz talent, Waszą radość z grania i uwierzyć raz jeszcze w magię teatru. Gratulacje dla p. Aleksandry Ciejek, że stworzyła tak wspaniały zespół. Gratulacje dla występujących. Kiedy następne wzruszenia? Czekamy!