Prima Aprilis z matematyką

               

Już po raz czwarty uczniowie z kl. 1-3 oraz 4-6 mieli możliwość spotkać się z królową nauk na wesoło. Prima Aprilis z matematyką, konkurs przygotowany przez p. Agnieszkę N-S., udowodnił, że matematyka nie jest ani straszna, ani nudna, za to z pewnością ciekawa i wymagająca logicznego myślenia. Jak bardzo logiczne musiało to być myślenie, najlepiej wiedzą przedstawiciele każdej z klas. Niejednokrotnie zwracali się po pomoc do swoich koleżanek i kolegów, aby rozwikłać kolejną zagadkę. Podczas spotkania z młodszą grupą bezkonkurencyjna okazała się… klasa 1 (25 p.)! Jeszcze nigdy pierwszoklasistom nie udało się zwyciężyć w tych zawodach – tym większy sukces i tym większa radość. Drugie miejsce (po dogrywce) zajęła klasa 3 (9 p.), a miejsce trzecie – klasa 2 (8 p.).

Choć z uśmiechem, to nieco poważniej przebiegał konkurs w kl. 4-6. Coraz wyższy poziom zadań i dające o sobie znać nerwy na niektórych działały mobilizująco, na innych – wręcz przeciwnie. Najlepiej poradziła sobie klasa 5, zdobywając pierwsze miejsce (20 p.). Na drugim miejscu znalazła się klasa 4 (18 p.), a najstarsza klasa 6 zajęła miejsce trzecie (7 p.).

Po rozwiązaniu wszystkich zagadek drużyny otrzymały od p. Agnieszki nagrody, które z pewnością pozwolą nawiązać miłośnikom łamania głowy jeszcze silniejszą nić porozumienia z matematyką.

SMP


Galeria | Archiwum