Pożegnanie zimy kl. 1

Uczniowie 1 klasy, podobnie jak chyba my wszyscy, z niecierpliwością czekali nadejścia wiosny. Piękne słońce, pąki na drzewach i zieleniąca się trawa. Rześki zapach wiosennego wietrzyku czuć było od kilku dni. Wychowawczyni Pani Beata wraz z Paniami studentkami, aby urozmaicić ten dzień, postanowiły wprowadzić pierwszaków w starodawny zwyczaj topienia Marzanny. W piątek od samego rana wzięli się do pracy. Wszyscy wspólnie wykonali dużą, różnokolorową Marzannę, z którą później przewędrowali na drugą stronę Wisły. Pomagała im mama Leny i Olgi. Pogoda im dopisywała, kilka osób musiało zdjąć z siebie kurtki, tak mocno grzało słońce, to chyba wiosna. Marzanna już po drodze dawała znaki, że zima nas opuszcza. Kukła zgubiła po drodze część włosów, kilka ozdób i mało brakowało, a dotarłaby bez spódnicy! Jednak udało nam się dotrzeć do brzegu. Tam Pani Magda pomogła Marzannie wylądować w wodzie, a każde z dzieci, aby móc aktywnie uczestniczyć w żegnaniu zimy, wrzuciło do Wisły swój patyk. Następnie dzieci naszkicowały Wisłę, aby móc dołączyć wytwory do podsumowania projektu o Wiśle. Zebrały także trochę wody z Wisły do badań i eksperymentów. Po udanej przygodzie wszyscy wesołym spacerem wrócili do szkoły.