Piknik jesienny

Piknik  6 października 2007 był naprawdę wspaniały! W przygotowanie prezentacji wybranego kraju włączyła się prawie cała społeczność szkoły. Było tłumnie, kolorowo, wesoło i egzotycznie. Było też fantastycznie kulinarnie: sushi (Japonia) sery (Holandia) dania kuchni orientalnej przygotowane przez prawdziwego kucharza (Chiny) niewiarygodna ilość pysznych ciast wypieczonych przez nasze mamy, pielemieni (Rosja). Występy naszych uczniów porwały i zachwyciły – szczególnie taniec chińskich tancerek z szarfami w wykonaniu dziewczynek z kl. 1, utwór wykonany na autentycznym instrumencie z tykwy i bambusa, który zagrał młody Gość z Chin. Można było też napić się zielonej herbaty przygotowanej wg zasad sztuki parzenia oraz wykaligrafować swoje imię po japońsku pod okiem Gościa  z Japonii. Odbyła się też coroczna aukcja domowych przetworów – były prawdziwki marynowane, miody z Gietrzwałdu, słoje z konfiturami i kompotami oraz wspaniałe ciasto ze śliwkami wypieczone przez przewodniczącą Rady Rodziców - z aukcji przetworów, sprzedaży ciast i innych przysmaków kulinarnych udało nam się zebrać 6199,98 zł. Kwota w całości została przeznaczona na wpłacenia kolejnej raty za wykonane boisko. To było naprawdę sympatyczne spotkanie. Następny piknik już wiosną.