Spotkanie z p. Joanną Papuzińską

             

W poniedziałek 10 II gościliśmy panią profesor Joannę Papuzińską – autorkę znanej wszystkim „Naszej mamy czarodziejki” i wielu innych opowiadań, historyjek, wspomnień i wierszy. Z pisarką spotkały się klasy 1-4 SP.

Po spotkaniu autorka poprosiła, żebym koniecznie przekazała wszystkim uczestnikom, że było jej bardzo miło i że zrobili na niej znakomite wrażenie. Pytań było tyle, że ledwo nadążałam z udzielaniem głosu – cały czas w górze był las rąk. Pytano, co autorka sama czytała jako dziecko; jak długo trwa pisanie książki; kiedy napisała pierwszą swoją książkę i czy jeszcze jakąś pisze; dlaczego chciała pisać książki, co ją inspiruje, skąd bierze pomysły, czy ma ulubionego ilustratora, czy woli wiersze, czy opowiadania... wszystkich pytań nie przytoczę, dużo ich było.

Przed spotkaniem mieliśmy kiermasz książek Joanny Papuzińskiej (wydawnictwo Literatura udostępniło je nam z 25% rabatem). Najbardziej rozchwytywane były: „Król na wagarach”, „Jak się koty urodziły”, „Mój tato szczęściarz”, „Wędrowcy”. Po spotkaniu ustawiła się dłuuuga kolejka po podpisy. Zresztą niektórzy przynieśli stare edycje, zaczytane jeszcze przez rodziców; to sprawiło autorce szczególną przyjemność.

Przy okazji kiermaszu uzupełniłam zapasy biblioteki, więc mamy teraz 14 tytułów Joanny Papuzińskiej. Na pożegnanie dostaliśmy w prezencie książeczkę, od której spotkanie się zaczęło, pięknie wydaną miniaturkę „Krasnoludki pucybutki”  (wydawnictwo Mila). Można wypożyczać, zapraszam.

Anna Haman, bibliotekarka

             


Galeria | Archiwum