Dzień Babci, Dzień Dziadka

Nie wiadomo, kto bardziej czekał na tę uroczystość: babcie i dziadkowie czy ich wnuczęta. Jedni i drudzy mieli okazję spotkać się 31 stycznia 2014 r. – młodsi zajęli miejsce na scenie, a starsi – na widowni. Tego dnia uczniowie klas 1-3 zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Pani Dyrektor w ciepłych słowach przywitała najważniejsze tego dnia osoby. Goście zostali zabrani w cudowną podróż do czasów swojego dzieciństwa, bowiem najmłodsze pokolenie przypomniało zabawy, wyliczanki i rymowanki z babcinego i dziadkowego podwórka. Drugoklasiści chodzili na palcach wokół starego niedźwiedzia, który mocno spał, a potem próbował kogoś zjeść, pomogli haftowanej chusteczce znaleźć nowego właściciela i zakręcili Ciuciu-babką stojącą na beczce z kwasem. Niejeden dziadek przytupywał do rytmu przy oryginalnym tańcu z szarfami w wykonaniu pierwszoklasistów oraz zagranym przez trzecioklasistów na fletach krakowiaczku. Można było usłyszeć dedykowane seniorom piosenki i wierszyki w wersji ugrzecznionej i… no właśnie – kto był na spotkaniu, ten mógł usłyszeć, jaki pan spadł ze stołka. Wspaniale było zobaczyć uśmiechy babć, które dawniej bawiły się lalkami albo chodziły po drzewach oraz dziadków, strzelających kiedyś z procy lub marzących o spotkaniu z Winnetou.

SMP