Spotkanie świąteczne

18 grudnia uczniowie kl. 1-6 oraz I-III G wraz z Dyrekcją, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi spotkali się, aby wspólnie kolędować. Kolorowa choinka, świątecznie udekorowany stół i uroczyste stroje zebranych podkreślały wyjątkowy charakter wydarzenia. Na początku p. Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, kilka słów powiedzieli również przedstawiciele najmłodszej i najstarszej klasy. Oprawą muzyczną zajął się p. Jerzy. Mieliśmy okazję zobaczyć instrumenty, o których dziś już mało kto pamięta, słyszeliśmy brzmienie liry korbowej i cymbałów. Każda klasa przygotowała jedną kolędę, ale do śpiewania bardzo chętnie włączali się wszyscy zebrani. Pomagaliśmy sobie specjalnym Szesnastkowym Kolędownikiem.

Po odśpiewaniu pięknych bożonarodzeniowych pieśni wszystkie klasy rozeszły się do swoich sal, aby już w mniejszym gronie skosztować słodkich mandarynek i pachnących makowców. I właśnie wtedy uświadomiliśmy sobie, że lada moment nadejdą święta!

Późnym popołudniem odbyło się spotkanie świąteczne nauczycieli i pracowników szkoły.

SMP