Szkolne obchody Święta Niepodległości

8 listopada 2013 r. cała szkoła wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości. Inicjatywa należała do szóstoklasistów, którzy - wspierani przez wychowawcę - przygotowali uroczystą oprawę tego dnia. Najpierw przedstawiciele z klasy 6 zaproponowali pozostałym klasom robienie kotylionów (to tylko wydaje się łatwe, na szczęście mogliśmy liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów). Praca poprzedzona była rzetelnymi informacjami na temat zaborów, ciężkiej sytuacji Polaków, ich patriotycznej postawy i radosnego odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Następnie wspólnymi siłami stworzyliśmy żywą biało-czerwoną flagę z kartek ze swoimi imionami. To ciekawe doświadczenie, bo każdy z nas mógł poczuć się częścią całości. A później... później miała odbyć się gra terenowa. Wyjątkowo niesprzyjająca pogoda pokrzyżowała plany, jednak nie umniejszyło to wagi naszych obchodów święta. Szósta klasa stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała plan B. Wszyscy uczniowie i nauczycieli odśpiewali hymn, mieliśmy okazję jeszcze raz wysłuchać wiadomości o najważniejszych wydarzeniach związanych z historią naszej Ojczyzny, a na zakończenie - obejrzeć zdjęcia przestawiające marszałka Józefa Piłsudskiego i wysłuchać żołnierskich pieśni.

Jesteśmy dumni z bycia Polakami!

SMP