18.05.2019

6. Piknik Warszawskich KMO

godz. 10.00 - 12.00; odp. p. Ania B. i uczniowie z KMO
Ttegoroczny piknik warszawskich KMO odbywa się w naszej szkole pod hasłem "Cztery żywioły"

18 maja w naszej szkole odbył się 6. Piknik Warszawskich Klubów Młodych Odkrywców pt. "Cztery żywioły". Jeden z nich domagał się od nas szczególnej uwagi, lejąc się hektolitrami z nieba. Mimo niesprzyjającej aury w wydarzeniu wzięły udział kluby: „Wulkany Energii”, „Atomówki i Robale”, „Szaleni Chemicy”, „Drużyna Świętego Franciszka”, „Spinel”, „Tropiciele i Odkrywcy” oraz „Prusaki z XXXVLO”. Każdy z klubów przygotował kilka doświadczeń poprowadzonych przy kilkunastu stanowiskach naukowych. Pod okiem młodych animatorów można było wykonać różne doświadczenia z pływaniem ciał, ciśnieniem, tornadami, ogniem, ale też wypróbować matę relaksacyjną, rozegrać grę z projektu „Badacze wody”, zobaczyć rozwielitki pod szkolnej roboty mikroskopem, pobawić się cieczą nieniutonowską. Dla naszego KMO Atomówki i Robale była to kolejna okazja, by zademonstrować działanie skonstruowanej przez nas koparki hydraulicznej ????
Gratuluję i dziękuję wszystkim klubom i gościom za udział w tym ekscytującym spotkaniu.
Bardzo dziękuję klubowiczom z KMO Atomówki i Robale, p. Pawłowi, rodzicom i starszemu rodzeństwu za pomoc w przygotowaniu tego spotkania!

Anna Baran
opiekunka KMO Atomówki i Robale