29.05.2018

V Szkolny Festiwal Naukowy

godz. 9.00 - 13.30 (po godzinie dla każdej klasy)
Festiwal przygotowują oba nasze Kluby Młodych Odkrywców. Przy kolejnych stanowiskach pod czujnym okiem klubowiczów - animatorów będzie można wykonać przeróżne doświadczenia związane z kolorami, bowiem tegoroczny festiwal nosi tytuł "Świat jest pełen kolorów"
odp. p. Ania B. we współpracy z: p. Anią K.-Z., p. Ewą K.-Z. i p. Elizą

Emocje po Festiwalu Piosenki Angielskiej jeszcze nie ucichły, a u nas już nowe wydarzenie!

Tegoroczny Szkolny Festiwal Naukowy „Świat jest pełen kolorów” przygotowały nasze dwa Kluby Młodych Odkrywców: KMO Atomówki i Robale oraz KMO Tropiciele i Odkrywcy dzięki środkom z ZG STO.  Uczniowie poprowadzili 20 kolorowych stanowisk doświadczalnych, przy których cała społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli wykonać doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Wśród nich znalazły się takie doświadczenia jak: chemiczny kameleon, zegar jodowy, obrazy uzyskiwane z rozpuszczanych barwników popularnych draży. Uczestnicy Festiwalu mogli zobaczyć wynik reakcji chemicznych, popatrzeć na świat przez różowe okulary, uzyskać tęczę dzięki wodnemu pryzmatowi lub w naczyniu dzięki kolorowym cieczom o różnych gęstościach. Swoją zręczność można było wypróbować na stanowisku z obracającymi się kolorowymi balonami. Niesamowitych emocji dostarczało mieszanie kolorowych hydrokulek czy uzyskiwanie wielkich baniek mydlanych. Każdy z uczestników mógł wykonać na pamiątkę papierowy wiatraczek, który obracając się dawał złudzenie uzyskania nowego koloru.
Poza tym w tym roku mogliśmy sprawdzić wilgotność wydychanego powietrza oraz stężenie dwutlenku węgla za pomocą czujnika skonstruowanego przez czterech chłopców z kl. 3.

Pogoda i humory dopisały. Klubowicze już zapowiedzieli, że przygotują festiwal za rok :)

AB

Zapraszam na fotorelację z wydarzenia.