Gimnazjum nr 16 STO | Galeria szkolna

Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy

05-06-2019

Galeria przedstawia zdjęcia z kursu pierwszej pomocy. Nasi gimnazjaliści pod okiem ratowników medycznych uczyli udzielania pierwszej pomocy osobom, które utraciły przytomność czy poszkodowanym w wypadkach samochodowych.

30. rocznica częściowo wolnych wyborów

30. rocznica częściowo wolnych wyborów

04-06-2019

Z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach na to, co chcieliby zmienić w naszej szkole. Każdy uczeń był uprawniony do głosowania i mógł oddać głos na jeden pomysł. A zamiast kiełbasy wyborczej pojawiły się wyborcze słodkości.

Projekt z matematyki

Projekt z matematyki

31-05-2019

W czasie lekcji matematyki uczniowie wyznaczali wysokość budynku szkoły, wykorzystując poznaną wiedzę i umiejętności. Później konfrontowali wyniki z planami architektonicznymi.

6. Szkolny Festiwal Naukowy

6. Szkolny Festiwal Naukowy

30-05-2019

30 maja po raz szósty w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Naukowy, w tym roku pod hasłem „Potęga żywiołów”. Wydarzenie przygotowały dwa Kluby Młodych Odkrywców działające w szkole: Atomówki i Robale oraz Tropiciele i Odkrywcy. Klubowicze animowali swoim kolegom doświadczenia, których głównymi bohaterami były cztery żywioły: woda, ogień, powietrze i ziemia. Wydarzenie było współfinansowane ze środków ZG STO.

Zajęcia ze strażakiem

Zajęcia ze strażakiem

24-05-2019

Galeria zdjęć z zajęć ze strażakiem w ramach edukacji dla bezpieczeństwa

6. Piknik Warszawskich KMO

6. Piknik Warszawskich KMO

18-05-2019

18 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się szóste spotkanie warszawskich Klubów Młodych Odkrywców. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na spotkanie przyjechało 7 klubów: „Wulkany Energii”, „Atomówki i Robale”, „Szaleni Chemicy”, „Drużyna Świętego Franciszka”, „Spinel”, „Tropiciele i Odkrywcy” oraz „Prusaki z XXXVLO”. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klubom i gościom za udział w tym ekscytującym wydarzeniu. Dziękujemy również klubowiczom z KMO Atomówki i Robale, rodzicom i starszemu rodzeństwu za pomoc w organizacji wydarzenia!

23. Piknik Naukowy

23. Piknik Naukowy

11-05-2019

11 maja b.r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się 23. Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio pt. „My i maszyny”. W wydarzeniu wzięła udział grupa czterech uczniów i nauczycielka fizyki z naszej szkoły. Uczniowie animowali doświadczenia i pokazy związane z działaniem trzech maszyn skonstruowanych w czasie zajęć Klubu Młodego Odkrywcy. Nasza propozycja maszyn została wyłoniona w drodze konkursu do zaprezentowania ich w czasie Pikniku obok pięciu innych Klubów Młodych Odkrywców działających w Polsce. Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pod okiem naszych uczniów odwiedzający mogli samodzielnie obsłużyć koparkę hydrauliczną, wypróbować działanie elektromagnesów. Przekonali się, jak działa przepona oraz na czym polega sztuczne oddychanie i praca respiratora. Wśród odwiedzających znaleźli się inni uczniowie z naszej szkoły.

Egzamin  gimnazjalny 2019

Egzamin gimnazjalny 2019

10-04-2019

Za nami ostatni egzamin gimnazjalny. Uczniowie przez 3 dni pisali testy z zakresu historii, wosu, j. polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka angielskiego.


RSS RSS Feed | Archiwum | Powered by zenPHOTO