Gimnazjum nr 16 STO | Galeria szkolna

V Festiwal Naukowy

V Festiwal Naukowy

29-05-2018

Tegoroczny Festiwal Naukowy upłynął pod hasłem "Świat jest pełen kolorów". 20 barwnych stanowisk doświadczalnych przygotowali klubowicze z KMO Atomówki i Robale oraz KMO Tropiciele i Odkrywcy. Pogoda i humory dopisywały całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom.

17 Festiwal Piosenki Angielskiej

17 Festiwal Piosenki Angielskiej

28-05-2018

Już po raz 17 w naszym Zespole Szkół odbywał się Festiwal Piosenki Angielskiej. Brawom nie było końca, bo każda klasa zaprezentowała się znakomicie. Brawom nie było końca :)

kl. II w Berlinie

kl. II w Berlinie

21-05-2018

Egzamin gimnazjalny 2018

Egzamin gimnazjalny 2018

18-04-2018

W czasie tegorocznych egzaminów gimnazjalnych uczniowie kl. III wykzali się odpowiednim skupieniem. W czasie przerw każdy relaksował się po swojemu, czemu sprzyjała piękna wiosenna pogoda.

Kl. III - alpakowa niespodzianka przed egzaminem

Kl. III - alpakowa niespodzianka przed egzaminem

17-04-2018

Dzień przed egzaminami gimnazjalnymi wychowawczyni kl. III przygotowała dla swoich wychowanków nie lada niespodziankę - gimnazjaliści pojechali na Wawer, by móc się zrelaksować z alpakami. Kontakt z tymi zwierzętami pomaga się rozluźnić, może poprawić samopoczucie, zmniejsza lęk, stres i zwiększa zaufanie oraz łagodzi uczucie napięcia i niepokoju. Był też czas na grę terenową o obyczajach alpak, wspólną zabawę i pizzę. To był udany dzień!

Kl. II - "Obcy w domu" w POLIN

Kl. II - "Obcy w domu" w POLIN

04-04-2018

4 kwietnia kl. II wyszła do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na wystawę "Obcy w domu". Uczniowie wzięli udział w warsztatach, poznali historię wydarzeń z roku 1968 mających miejsce w Polsce i na świecie, w tym okoliczności wyjazdu Żydów z Polski. Mieli możliwość odsłuchania wspomnień świadków tamtych czasów. Po wyjściu z muzeum czekała nas niesamowita niespodzianka - nad dachem muzeum zobaczyliśmy kawałek halo słonecznego.

Spotkanie świąteczne 2018

Spotkanie świąteczne 2018

28-03-2018

28 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 16 STO odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczne. Wokół pięknie udekorowanego stołu zgromadziła się cała społeczność szkolna oraz p. Prezes SKT 26 STO i ksiądz proboszcz parafii Narodzenia NMP. w Warszawie. W czasie spotkania poznaliśmy zwyczaje wielkanocne różnych krajów Europy oraz złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, tradycyjnie dzieląc się jajkiem.

Wyjazd zimowy 2018

Wyjazd zimowy 2018

10-03-2018

W dniach 28.02-02.03.2018 r. uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 16 STO trzeci rok z rzędu uczestniczyli w wyjeździe narciarskim. W tym roku nasza baza była usytuowana pod stokiem narciarskim na Górze Żar. Szusowaliśmy na nim dwukrotnie, za pierwszym razem ciesząc się z nieoczekiwanie pustego  stoku, za drugim razem sprawdzaliśmy śnieżny "sztruks" i podziwialiśmy panoramę Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego. Odwiedziliśmy również jedną z najlepszych polskich miejscówek narciarskich-Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Duża różnorodność tras, ich długość oraz jazda w pełnym słońcu to coś, co lubi każdy narciarz. My doświadczyliśmy tego właśnie pod Małym Skrzycznem. Na specjalne życzenie naszych gimnazjalistek wybraliśmy się również na wieczorną jazdę na łyżwach do Żywca. Mimo tak intensywnego spędzania czasu wielu naszych uczniów i tak zachowało dużo energii na wieczorne integracje... Ale to również jest niezbędny element wspólnego przeżywania dobrych chwil. 


RSS RSS Feed | Archiwum | Powered by zenPHOTO