Gimnazjum nr 16 STO | Galeria szkolna

Wyjazd zimowy 2018

Wyjazd zimowy 2018

10-03-2018

W dniach 28.02-02.03.2018 r. uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 16 STO trzeci rok z rzędu uczestniczyli w wyjeździe narciarskim. W tym roku nasza baza była usytuowana pod stokiem narciarskim na Górze Żar. Szusowaliśmy na nim dwukrotnie, za pierwszym razem ciesząc się z nieoczekiwanie pustego  stoku, za drugim razem sprawdzaliśmy śnieżny "sztruks" i podziwialiśmy panoramę Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego. Odwiedziliśmy również jedną z najlepszych polskich miejscówek narciarskich-Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Duża różnorodność tras, ich długość oraz jazda w pełnym słońcu to coś, co lubi każdy narciarz. My doświadczyliśmy tego właśnie pod Małym Skrzycznem. Na specjalne życzenie naszych gimnazjalistek wybraliśmy się również na wieczorną jazdę na łyżwach do Żywca. Mimo tak intensywnego spędzania czasu wielu naszych uczniów i tak zachowało dużo energii na wieczorne integracje... Ale to również jest niezbędny element wspólnego przeżywania dobrych chwil. 

Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny

06-12-2017

6 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny połączony z 26 Finałem WOŚP. W czasie kiermaszu można było kupić własnoręcznie przygotowane ozdoby i smakołyki świąteczne, zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i Śnieżynką, wziąć udział w warsztatach plastycznych i obejrzeć występy artystów. Dziękujemy za wspólną zabawę i hojne datki!

XXIII Konferencja Programowa STO

XXIII Konferencja Programowa STO

24-11-2017

XXIII Konferencja Programowa STO za nami. Centralnym punktem programu było wręczenie odznaczeń państwowych, medali KEN i odznak STO. Wśród odznaczonych medalem KEN znalazły się dwie nasze znakomite nauczycielki. Konferencja była bardzo interesująca i budująca nasze środowisko. Wykłady i zajęcia były znakomite i inspirujące do przemyśleń. Relację z konferencji znaleźć można w zakłace Atualności (28 listopada).

Kl. III - lekcja w Zamku Królewskim

Kl. III - lekcja w Zamku Królewskim

27-11-2017

27 listopada uczniowie klasy trzeciej wyszli do Zamku Królewskiego w Warszawie na warsztaty na temat złotej proporcji. Najpierw wysłuchali teoretycznego wstępu do zajęć w małej zabytkowej salce w Pałacu Pod Blachą. Uczniowie dowiedzieli się o szeregu Fibonacciego, fraktalach i złotej spirali, a potem wzięli udział w warsztatach, w czasie których wykonali konstrukcję spirali równokątnej i pięciokąta foremnego. Na koniec przeszliśmy na wystawę stałą, by zobaczyć najcenniejsze obrazy Zamku Królewskiego - dzieła Rembrandta w Galerii Lanckorońskich.

SPiN Day 2017 w Centrum Nauki KOPERNIK

SPiN Day 2017 w Centrum Nauki KOPERNIK

10-11-2017

Po raz drugi z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki (SPiN Day) grupa klubowiczów z KMO Atomówki i Robale z ZS 16 STO mogła zaprezentować swoje doświadczenia w przestrzeni wystaw Centrum Nauki KOPERNIK. W tym roku pod ich czujną opieką można było poeksperymentować z powietrzem.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

09-11-2017

Jak co roku szkolne obchody Święta Niepodległości przygotowała kl. III. Było i poważnie, i wesoło. Był czas na zadumę, naukę (gimnazjalistki przygotowały naprawdę trudny test wiedzy o Polsce), zabawę i wspólny śpiew niezapomnianych pieśni. A na koniec kl. III zaprosiła na poczęstunek do zorganizowanej w ich sali kawiarenki.

Kurs pierwszej pomocy, II stopień

Kurs pierwszej pomocy, II stopień

31-10-2017

Mimo przeciwności (fatalna pogoda, późna pora) entuzjaści udzielania pierwszej pomocy w komplecie pojawili się na kursie pierwszej pomocy II stopnia. Wszyscy mogli być wzorem zaangażowania dla swoich dzieci! Jedenaścioro uczestników ukończyło kurs sukcesem, otrzymując dyplom, ale co najważniejsze uzyskując prawdziwie przydatne umiejętności.

Akcja artystyczno-sportowa

Akcja artystyczno-sportowa

17-10-2017

Fotorelacja z tegorocznej akcji artystyczno-sportowej w Parku Młocińskim. Gimnazjaliści wzięli udział w grze terenowej I zabawach sportowych. Stworzyli także fotograficzne reprodukcje dzieł wielkich malarzy, wcielając się w postacie z obrazów dawnych oraz z XX i XXI wieku. Nie zabrakło nam też czasu na relaks w ciepłym słońcu i ognisko.


RSS RSS Feed | Archiwum | Powered by zenPHOTO